A téli átigazolások

És a tavaszi szezon kezdete

Kőkemény őszi szezon után tudtam, hogy csapatomnak nagy nevekre van szüksége, azonban a rendelkezésünkre álló pénzmag nagyon kicsi...

Ilyen módon tárgyalásokba kezdtünk Nanival, Barnettával, Kompanyval, Andersonnal és Halil Altintoppal. Több heti huzavona után Kompany és Halil bólintott az ajánlatunkra és csapatunkhoz igazoltak. Erősebbek lettünk egy kőkemény védővel és egy gólerős támadóval.

Az első tavaszi fordulón, Helsinkiből egy szerény 1-0-ás győzelemmel elhoztuk mind a 3 pontot. Ezt követően önbizalommal telve utaztunk tovább Szentpétervárra, ahol a Zenittel játszottunk. A mérkőzésnek nagy tétje volt. Amennyiben megnyerjük a meccset a Zenit egy kissé leszakad tőlünk. Így is történt. A 24. percben Gutierrez szögletét a friss szerzemény, Halil Altintop fejelte be, ezzel vezetést szerezve csapatunknak.

Örömünk a 45. percig tartott, amikor a kontrából meginduló Fayzulin beadását Zyrianov fejelte kapunkba.

Lélektanilag a legjobbkor szerezték a gólt a szentpéterváriak, azonban arra sem ők, sem a hazai drukkerek nem számítottak, hogy még az első félidőben újra vezetést szerez csapatunk. Egy begyakorolt figurára még volt időnk, ami eredményt is hozott. Egy óriási kapushibát kihasználva ismét Halil Altintop volt a gólszerző.

A szünet után rögtön, kihasználva a Zenit zavarodottságát Halil Altintop tette bolonddá a hazai csapat védelmét és kapusát lövőcselével, majd Gutierrezhez passzolt aki az üres kapu közepébe lőtt, ezzel már 3:1 volt a javunkra.

Itt azonban még mindig nem volt vége, Ordaz mag átadását Halil kapásból helyezte a kapu jobb sarkába, az 54. percben. Ezzel már 4:1 volt, a Zenit teljesen megsemmisült, örömfocit kezdtünk játszani,

És a csapat nem állt meg Fouque passzát követően Halil ezúttal a kapu bal sarkát lőtte ki, és szerezte meg csapatunk 5., saját maga 4. találatát a 62. percben.

Végül Arshavin szerzett még egy becsületgólt csapatának a 86. percben és azzal beállította az 5:2-es végeredményt.

Sajnos a szentpétervári fagy miatt a mozgókép készítés lehetetlenné vállt, de lesz pár meccs amiről igyekszem mozgó összefoglalót hozni. Hamarosan jövök a tavaszi szezon történéseivel.